Tebliğ: 2017/1

21.03.2017 21:00

TEBLİĞ: 2017/1                                                                                       21.03.2017

 

ÖZEL SÜRÜCÜ KONFEDERASYONU’NDAN KURULUŞLARINA,

KURULUŞ ÜYELERİNE DUYURU

 

İLGİ: Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün valiliklere hitaben 08.03.2017 tarih ve 3081715 Sayılı Yazısı

İlgi Yazıda, “Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencilerine Yönelik Trafik Bilincinin Kazandırılması” ile alakalı çalışma tebliğ edilmiştir. Yazının 2. Maddesinde bu işlerin birlikte yapılacağı özel kuruluş belirtilmiştir.

İlgi Yazıda bildirilen çalışma ile alakalı:

1-    Konfederasyonumuzla Genel Müdürlük tarafından herhangi bir irtibat kurulmamıştır/ihtiyaç duyulmamıştır.

2-    Kuruluşlarımızın, ayrıcalık tanınan sivil örgüte yardımcı olması düşünülemez.

3-    Genel Müdürlük’ te görevli ilgili Daire Başkanı’nın bu kişiye ayrıcalıklı davranmaması gerektiği tarafımızca geçmiş yıllarda hatırlatılmıştır. Kuruluşlarımız bu çalışmaya katılmayacaklardır.

4-    Genel Müdürlük’ te görevli ilgili Daire Başkan’ı 2013, 2014 yıllarında da SGK konusunda Kanun’lara aykırı yazısından dolayı tarafımızca uyarılmasına rağmen, sektöre milyarca ceza yazılması da yine bu ayrıcalıklı kişi ve kuruluşu ile birlikte hareket etmiştir. İkazlarımıza rağmen hukuksuzluğa bu güne kadar devam eden bu Daire Başkan’ına Danıştay dur demiştir. Danıştay SGK konusundaki yazıyı iptal etmiştir. Bildiğiniz gibi, daha önce davaları kazanıp ödediğim cezaları geri almıştım. Şimdi de uygulama iptal edildi. BU KONUDA YAKINDA DAİRE BAŞKANINA HİTABEN AÇIK MEKTUP YAYINLAYACAĞIM.

5-    Kuruluşlarımıza, ilgi yazıdaki işlemler için milli eğitim müdürlükleri baskı yapamaz. Yazının 2. Maddesi ile yazı ekinin 6.2 ve 6.3 bentleri gayet açıktır. Yaptırım uygulanan bir kurumumuz olursa lütfen hukuki haklarımızı aramak üzere Konfederasyonumuzla irtibata geçiniz.

Saygılarımla üyelerimize arz ederim.

                                                                       Dursun Önal

                                               Özel Sürücü Kursları Konfederasyonu Başkanı
Sosyal Medya