Konfederasyon Yönetim Ve Denetim Kurulu Üyelerine

27.07.2015 21:00

KONFEDERASYON YÖNETİM VE DENETİM KURULU ÜYELERİNE

 

Sürücü kursu sahipleri, sürücü sınavlarına giren vatandaşlar, Konfederasyon Yönetim Kurulu Üyelerimiz tarafından bazı konularda şikâyetler gelmekte ve ne yaptığımız veya yapacağımız sorgulanmaktadır. Başkanlık olarak, gelen şikâyetlere kayıtsız kalmamız düşünülemez. Gelen şikâyetleri sıralayarak üyelerin ve kurs sahiplerinin varsa başka taleplerini alarak Milli Eğitim Bakan’ına, BİMER’e gerekli yazıları yazma kararını almış bulunmaktayız. Ancak, şikâyet edenlerinde ellerini taşın altına koymalarını, sektörde ortaya çıkanların peşine takılarak bize ihanet etmemelerini özellikle rica ediyorum.

Hepinizin bildiği gibi ortaya çıkan bir şahıs, sürücü kurslarında amiyane çalışanların bir araya toplanmasını sağlayarak, sektördeki bilinçsizliği siyasi cambazlığı ile kullanarak, resmi yetkili ile el ele vererek sektörü ne hale getirdikleri ortada. Şimdi bazı arkadaşlarımız dizlerine vurmaya başladı. Ancak, siyasi pişkinde utanma, ben ne yaptım mahcubiyeti beklemeyiniz. Sizlere iki yıldır anlatıyorum. Anlattıklarımda hiç yanılmadım. Bahsi geçen bu siyasi cambaz, alım satımda da aynı cambazlığı yaparak aklen, fikren olgunlaşmadığına inandığımız bazı kişilere de siyaset şekeri göstererek maalesef bir kısmını satın aldı.

ŞİMDİ GELEN TALEPLERİ SIRALIYORUM:

1-      Yürürlükte olan “Uygulama (direksiyon) sınavı” rezaleti ne olacak?

İki araç arasına park, çizgiye paralel durma, aracı bir defa stop ettirenin başarısız sayılması, …….. TRAFİKTE HANGİ KAZALARI AZALTMAKTADIR? Bu kuralları uygulayınız ve yapamayanları başarısız sayınız diyen yetkilinin trafik bilgisi nedir?

2-      Sınavda, geri geri giderken 4’lüleri yakmadın diye aday bırakan görevliler ne olacak? Hakkı, haksız yere gasp edilen aday ne olacak?

3-      12 saat “Uygulama Dersinin” 6 ders saatini simülatör başında uygulayan ve bunu uygun bulan resmi ve sivil kişilerin “Trafik” konusundaki ahlaki değerlerini nasıl ölçeriz?

4-      Ticari hayatta satılan ürün için şu kadar demirbaşın olacak şartı var mıdır? “B” sınıfı 4 araç bulundurma şartını hangi akıllı ortaya atmış ve kabul ettirmiştir?

5-      Uygulama sınavı sırasında meydana gelen trafik kazalarında, ölüm ve pert işlemlerinde tazminatları kim ödeyecek. Genel Müdürlüğün 2014 yılı içerisinde yaptığı toplantılarda dile getirdim ve dedim ki: “ sınav ücretlerinde sınav sırasında olabilecek kazalar için fon ayrılmalı ve kasko düzenlenmelidir.” Bu talebimizi yetkililere duyuramadık. Can kaybında tazminat 70.000 TL. Araçta 4 kişi var. Allah korusun. Sınav görevlisinin tecrübesizliğinden frene basamamasından veya heyecanından olay meydana gelirse ölüm ve yaralıların tazminatını, araç masrafını kim ödeyecek? Bu masrafın altından kim kalkacak?

6-      2014 ve 2015 yıllarındaki trafik kazalarının artması, Bayramda yaşanan acılar da 29 Mayıs 2013 MTSK Yönetmeliğinin ne kadar rolü olmuştur? Bu Yönetmelikte imzası olan resmi görevliler ile siyasi cambazın ve yanındakilerinin vicdanları sızlamış mıdır?

KAZANDIĞIM DAVALAR: (Bazı arkadaşlarımız davaları yanlış değerlendirebilmektedir. Bu nedenle yeniden yazıyorum.)

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN MEVZUATLARINDAN İPTALLER:

1-      28.05.2013 Tarihine kadar sertifika almış lise mezunlarına hakları Danıştay’ca iade edildi.

2-      Sürücü Kursu araçlarının kurs dışında da kullanılabilmesi Danıştay’ca iade edildi.

3-      Sürücü Kursu Direksiyon Eğitim Alanlarının kiralanması için her kiracının mal sahibi ile kontrat yapması ortadan Danıştay’ca kaldırıldı.

4-      ÇOK ÖNEMLİ Kadrolu atanmışların, çalışma süreleri kaç gün olursa olsun 30 gün SGK Primi ödenir, 30 gün maaş ödenir hükmü İTİRAZIM ÜZERİNE, Çalışma Bakanlığı ve SGK Müfettişleri tarafından MEB kararı iptal edildi. Ödediğim ceza ve primleri iade aldım. MEB e kararınızı düzeltiniz diye dilekçe yazdım. (Bayramdan önce) Gelen cevaba göre sizlere duyuru yapacağım. Ayrıca MEB e 100.000 TL lik tazminat davası açmaya hazırlanıyorum.

5-      MALİYE BAKANLIĞI: Büyük Şehir Statüsünde olan şehirlerde 500.000 nüfüsa göre harç alınmasını DİKKAT 2012, 2013, 2014 yılları için iptal davalarını kazandım, iki kurumum için 2x3 yıl x 2300 TL = 13.800 TL iade aldım. Bu konuda üyelerimize toplantılarımızda bilgi aktaracağım.

Saygılarımla bilgilerinize sunarım.

 

NOT: Taleplerinizi 10 gün içerisinde bana ulaştırınız. Dilekçemiz kapsamlı olsun.
Sosyal Medya